Hakkımızda

Özel Atılım Denizcilik ve Gemiadamı Yetiştirme Kursu, sektörünün nitelikli ve yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılamak üzere gemiadamı yetiştirmesi maksadıyla Denizcilik Eğitimi alanında faaliyet göstermektedir.
2001 yılında kurulan Atılım Denizcilik ve Gemiadamı Yetiştirme Kursu yıllardır konusunda uzmanlaşmış ve bugün İstanbul’da faaliyet gösteren sayılı eğitim kurumları arasında yer almaktadır.
Atılım Denizcilik ve Gemiadamı Yetiştirme Kursu kurulduğu ilk günden itibaren özellikle yabancı armatör gemilerinde görevlendirilmek üzere STCW kursları ile nitelikli insan gücü yetiştirmek üzere hizmet vermektedir.
Atılım Denizcilik ve Gemi Adamı Yetiştirme Kursu’nun misyonunu destekleyen kalite politikası;
Yerel ve uluslarası denizcilik sektöründe görev yapacak gemiadamı adaylarına sektörün beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde can, mal ve çevre güvenliği konularına azami dikkat eden DED ve KSEHY standartları şartlarına göre Gemiadamları Yönetmeliğinde tanımlanmış, içerikleri ve süreleri Eğitim ve Sınav Yönergesiyle belirlenmiş ve Denizcilik Eğitimi Denetleme ve Kalite Standartları Esasları Hakkında Yönetmeliğinin belirlendiği Kalite Standartlarına uygun Denizde Güvenlik Eğitimleri vermektedir.
Bu amaçlara ulaşmak DEDK ve KSEHY Standartları Gemiadamları Yönetmeliği, Denizcilik Eğitimi Denetleme ve Kalite Standartları Esasları Hakkında Yönetmelik , Eğitim ve Sınav Yönergesi çerçevesinde alınan kararlar ve kalite standartlarının gerekleri yerine getirilecektir.

  • Sağlam ve sürekli gelişen bir kalite sistemi ile,
  • Temiz, düzenli ve güvenilir bir çalışma ortamında,
  • Karşılıklı sevgi, saygı, sürekli gelişme ve eğitim temelleri üzerine oturmuş kurum kültürün ve hizmete sahip gayretli çalışanlarıyla gerçekleştirmek,
  • Modern işletmecilik anlayışımızla sağladığımız güveni her geçen gün artan bir seyirle sürdürebilmektir.